Bizden Makaleler

Dijital İşgücü İle Yeni Bir Sanayi Devrimi Başlıyor


Yazar 14 Kasım 2019 Nisan 27th, 2020 Yorum yapılmamış

   Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), 2019 yılında şirketlerin en çok ilgi gösterdiği teknolojilerin başında geliyor. RPA, şirketlerin rutin, yüksek hacimli, kurallara bağlı işlerini; düşük maliyet, hatasız işlem ve yüksek hızla yürütmelerini yazılım robotları aracılığıyla sağlıyor. Robotik Süreç Otomasyonu ve Yapay Zeka konusunda dünyanın lider yazılım şirketi Automation Anywhere, RPA ve dijital işgücü ile “yeni bir sanayi devrimi”nin başladığına dikkat çekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automation Anywhere, Türkiye’deki en geniş yetkiye sahip tek Gold Partneri eSystems ile iş ortaklıklarının kamuoyuna duyurulduğu, Türkiye RPA pazarının durumunun ve sektörün gelecekteki konumunun ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Automation Anywhere’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerry Koutsikos “Şu anda teknoloji alanında hem evrim hem de devrim yaşıyoruz. Son yılların gündem konusu olan yapay zekâ ve makine öğrenimi (Machine Learning) önümüzdeki 5 sene içinde birleşerek, bizlere gerçek robotik devri yaşatmaya başlayacak” dedi.

YAKIN GELECEKTE KAÇ DİJİTAL İŞGÜCÜNÜZ OLDUĞU KONUŞULACAK

Koutsikos konuşmasına “Biz RPA ile dijital işgücünü yükselişe geçirirken, çalışanların verimliliğini ve yaratıcılığını artırmaya çalışıyoruz. Günümüzde bilançolarını açıklayan şirketler, çalışan sayılarını da muhakkak sundukları rapora ekliyorlar. Çok yakın gelecekte, bu raporlarda şirketlerin dijital işgücü sayılarının da yer aldığını göreceğiz. Her yatırımcı, yatırım yaptığı firmanın teknolojik altyapısını da bilmek, değerlendirmek ister. İşte bu noktada kaç botunuz olduğu önem kazanacak.” açıklamasıyla devam etti.

TÜRKİYE’Yİ YETENEK ve YARATICILIK MERKEZİ HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ

Türkiye RPA pazarında yer almaktan mutluluk duyduklarını ve heyecanlandıklarını dile getiren Kerry Koutsik “Türkiye’de var olan potansiyel, Körfez ülkelerinin tamamından çok daha fazla. Çok uluslu şirketlerin Türkiye yatırımları, iyi eğitimli ve donanımlı Türk yazılımcılar ve ülkenizin büyüme hızı bizim bu pazara girmemizde etkili oldu. RPA, birlikte yol alınacak çok uzun bir seyahat. Bu seyahatte bizimle yola çıkmaya hazır, yerel dinamikleri bilen, müşterisini dinleyen ve anlayan bir partner gerekiyor. eSystems bizim yol arkadaşımız oldu. Ülkenizdeki stratejik hedefimiz Türkiye’yi Automation Anywhere’in yetenek ve yaratıcılık merkezlerinden biri haline getirmek. Bu süreci de Gold Partnerimiz eSystems ile kısa zamanda tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

RPA MİLYONLARCA İNSANI ÖZGÜR KILACAK

Toplantıda söz alan eSystems Genel Müdürü Gökhan Karahan ise; Automation Anywhere ile yaptıkları anlaşmanın, Türkiye RPA pazarı için önemli bir açılım olduğunun altını çizerek “Biz RPA alanında yaptığımız bu iş birliği ile çalışanlara düşünmek, verimli olmak ve keşfetmek için zaman yaratmak istiyoruz. Amacımız rutin işlerin içinde boğulan milyonlarca çalışanın yaratıcılıklarını özgür  bırakmalarına  ve verimliliklerini artırmalarına destek olmak.” şeklinde konuştu.

eSystems Hakkında:

İş süreçlerini daha etkin ve verimli kılmayı sağlamak üzere yola çıkan eSystems, firmaların dijital dönüşümünü destekleyen, müşteri odaklı, yüksek katma değerli kurumsal yazılım ve entegrasyon çözümleri sunuyor. 2002 yılından bu yana yeni teknolojiler, dijital dönüşüm, iş süreçleri yönetimi ve dış ticaret alanlarında sunduğu katma değerli servislerle Türkiye’nin ilk 100 endüstriyel kuruluşunun %70’ine hizmet veren eSystems 3000’i aşkın firmaya çözüm sağlıyor.

Genç ve dinamik ekip ağıyla kurguladığı ve üzerinde pek çok katma değerli servisin yer aldığı eSystems Low Code BPM ürünü ve Gümrük ve Lojistik Platformu’nun yanı sıra kurumsal yazılımın yeni ve büyük oyuncuları RPA ve Big Data  alanlarında dünyanın önde gelen yazılım şirketleriyle yaptığı iş birliği çalışmalarıyla her geçen gün ürün portföyünü yenileyip geliştiriyor.

Automation Anywhere Hakkında:

Automation Anywhere, birinci sınıf Akıllı Dijital İşgüçlerini hazırladığı ve ölçeklendirdiği platformuyla Robotik Süreç Otomasyonu’nda (RPA) dünya lideri konumundadır. Automation Anywhere’in kurumsal platformu, pek çok iş alanında tekrarlayan işleri yapmak için insanlarla yan yana çalışan yazılım robotları kullanıyor.  Gelişmiş RPA, bilişsel ve gömülü analitik teknolojilerini birleştiriyor. 1.400’den fazla kuruluş, iş süreçlerini sıfıra yakın hata ile daha hızlı yönetmek ve ölçeklendirmek, operasyonel maliyetleri önemli ölçüde düşürmek için bu yapay zeka özellikli çözümü kullanıyor. Automation Anywhere, dünyanın önde gelen finans, sigorta, sağlık, teknoloji, üretim, telekom ve lojistik şirketlerine otomasyon teknolojisi sağlıyor.