Dijital İş Gücü Nedir?

Dijital İş Gücü ve Dijital İşçiler; yapay zekâ, Makine Öğrenimi ve Robotik Süreç Otomasyonunun birleşimidir.

Hemen kullanmaya başlayabileceğiniz hazır sanal çalışanlar oluşturmak için; RPA, AI ve Makine Öğrenimini bir araya getiren ilk ve tek teknoloji olan Automation Anywhere, hazır Dijital işçileri ile akıllı otomasyonu daha da hızlandırıyor.
Dijital işgücü, personellerinize; pratik zekâlarını, yaratıcılıklarını, empati ve iş birliği becerilerini kullanma şansı vermek ve benzersiz insan değerini ön plana çıkarabilmek için geliştirilmiştir.

AUTOMATION 360

Bot ile Dijital Çalışan Arasındaki Fark Nedir?

Botlar, yani yazılım robotları, görev eksenli çalışırlar. Dijital Çalışanlar ise, baştan sona tüm iş fonksiyonlarını uçtan uca yerine getirerek, personelinizin işlerini kolaylaştırmak için oluşturulmuşlardır.  Örneğin, bir Dijital Çalışan, sistem üzerinden düzenli fatura gönderme işini başından sonuna kadar üstlenebilir.

Bir görevi otomatikleştirmek için bir bota, herhangi bir iş rolünü geliştirmek için bir Dijital Çalışana güvenebilirsiniz.

Bir Dijital Çalışan Ne Yapar?

Dijital Çalışanlar, iş fonksiyonları uçtan uca otomatikleştirmek için yapay zekâ, makine öğrenimi, RPA ve iş analitiği fonksiyonlarını birleştirerek insan çalışmasını geliştiren ve artıran sanal çalışanlardır.

image

Hazır, İndirilebilir, Hemen Kullanılabilir

Dijital Çalışanlar, önceden oluşturulmuş, indirilebilir, hemen kullanmaya başlanabilir dijital karakterler olarak tasarlanmışlardır. İnsan çalışmalarını taklit etmek ve onlarla bağlantı kurmak için seçilen yazılım robotları, işlemsel, bilişsel ve analitik yeteneklerle donatılmıştır.

image
image

Bir İnsan Çalışan Gibi

Dijital Çalışanlar, faturaları baştan sona sistematik ve düzenli olarak göndermek gibi sıralar halinde birden fazla görevi yerine getirir.

image
image

Süreçleri Öğrenir ve Önceliklendirir

Dijital Çalışanlar zamanla belirli işlere ve IT süreçlerine öncelik vermeyi öğrenir ve tıpkı bir ödeme sorumlusu veya IT uzmanı gibi, yapmakta oldukları işlemlerde çok az denetimle, hatta hiç denetim gerekmeksizin çalışabilirler.

image
automation anywhere
Yeni

Automation 360