Hiperotomasyon Nedir?

Hiperotomasyon (Hyperautomation), RPA'dan, makine öğrenimine, veri madenciliğinden yapay zekâya kadar birçok teknolojinin gücünden yararlanılarak gerçekleştirilen uçtan uca bir otomasyondur.

Yapay zekâ araçlarını RPA ile birleştiren Hiperotomasyon, iş kullanıcılarının gerçekleştirdiği, tekrarlayan hemen hemen tüm görevler için otomasyon imkânı sunar. Hatta bunu bir sonraki seviyeye taşıyarak, iş süreçlerini dinamik olarak keşfeder ve bunları otomatikleştirmek için botlar oluşturur. Yani, otomasyonu bile otomatikleştirir.

Hiperotomasyon, karmaşık iş süreçlerini otomatikleştirmek için uyum içinde çalışan, Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), Makine Öğrenimi (ML) ve Yapay Zekâ (AI) gibi bir dizi araçla, gerçek dijital dönüşüm yöntemidir.

AUTOMATION 360
image image
Hiperotomasyon Nasıl Çalışır?

Hiperotomasyon, gerçek dijital dönüşüm için bir araçtır

Gartner'a göre, yapay zekâ ve makine öğrenimi tarafından zenginleştirilmiş RPA, Hiperotomasyon teknolojisinin temelini oluşturur. RPA ve AI teknolojilerini birleştirmek, otomasyonun daha önce hiç mümkün olmadığı, yapılandırılmamış veri girişlerine dayanan belgelenmemiş süreçler gibi, yerlerde otomatikleştirme gücü ve esnekliği sunar.

image

Hiperotomasyon'un Faydaları Nelerdir?

Uçtan uca otomasyonla hiçbir süreci veya çalışanı geride bırakmayın

image

Karmaşık İşleri Hızlandırma

Hiperotomasyon, insanların veri girişlerine dayanan daha da karmaşık işleri otomatikleştirerek, herkesi işi dönüştürmeye dahil edebilecek hızlı bir yol sunar.

image
image

Dijital İş Gücünü Oyuna Katma

RPA, tekrarlayan görevleri üstlenip, çalışanların performansının artmasına olanak sağlayan Akıllı Dijital Çalışanları yaratır.

image
image

Yapay Zekânın Gücü

Yapay zekâ, Dijital Çalışanları standart otomasyon yaklaşımlarından ayıran noktadır.
RPA + Yapay Zekâ Hiperotomasyon’un temel bileşenleridir. Önceden erişilemeyen verileri ve süreçleri ortaya çıkarıp otomatikleştirerek, benzersiz bambaşka bir fayda daha sunar: Organizasyonun Dijital İkizinin (DTO) oluşturulması.
Organizasyonun dijital ikizi; süreçler, işlevler ve temel performans göstergeleri arasındaki daha önce görülmemiş etkileşimleri görünür hale getirir.
Katma değerli bir işi gerçekleşirken gördüğünüzü ve yeni fırsatları saptamanın yanı sıra hızla yanıt vermek için zekâyı kullandığınızı hayal edin.

image
image