RPA Nedir?

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), dijital görevleri otomatikleştirmeyi kolaylaştıran, herkesin kullanabileceği bir yazılım teknolojisidir.

AUTOMATION 360
image image
Yazılım Robotları

Tek Bir Akıllı Otomasyon Platformunda Süreçleri Keşfedin ve Botları Otomatik Olarak Oluşturun

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA), herhangi bir iş sürecini otomatikleştirmek için kendi sanal robotlarınızı oluşturmanızı sağlayan, basit ve güçlü bir otomasyon yazılımıdır. RPA otomasyonu, kullanıcıların dijital insan eylemlerini gözlemleyerek botlar oluşturmasını sağlar.
RPA ile pek çok operasyonel sürecinizi “yazılım robotları” ile otomatize edebilirsiniz;

  • Yüksek hacimli
  • Kural temelli
  • Sık tekrarlanan
  • İnisiyatif gerektirmeyen

image

RPA'yı, ‘Dijital İş Gücünüz’ olarak düşünebilirsiniz. 
Botlarınıza ne yapmaları gerektiğini öğretin,
ardından işlerinizi yapmalarına izin verin.

Robotik Süreç Otomasyonu botları, tıpkı insanlar gibi çalışabilirler, herhangi bir sistem veya uygulamayla etkileşime girebilir, kopyala-yapıştır işlemlerinden, veri okuyup işlemeye, analizden raporlamaya, kadar pek çok görevi yerine getirebilirler.  Bu botlara “Dijital İş Gücünüz” diyebiliriz. Botlar herhangi bir arayüze ve iş akışına uyarlanabildiğinden, süreçlerinizi otomatikleştirmeye başlamak için; iş yapış biçimlerinizi, uygulamalarınızı, ya da mevcut iş süreçlerinizin herhangi bir bölümünü değiştirmenize gerek yoktur.

RPA botlarının kurulumu, kullanımı ve paylaşımı kolaydır. Robotik Süreç Otomasyonu çok kısa sürede kurulup çalıştırılmaya başlanabilir. Özel bir yazılımcı desteği gerektirmeksizin son kullanıcılar tarafından geliştirilebilir. RPA botları, organizasyon genelinde iş süreçlerini yürütmek için planlanabilir, klonlanabilir, özelleştirilebilir ve paylaşılabilir.

Dijital işgüçlerinizi hızlıca devreye alın ve sadece birkaç gün içinde yatırımınızın ne şekilde geriye döndüğünü gözlemleyin.

RPA'nın Faydaları Nelerdir?

RPA, kurumunuzdaki dijital dönüşümü kolaylaştırır. Çalışanlarınızın daha katma değerli işlere odaklanmasını sağlar, 7 gün 24 saat kesintisiz ve hatasız işlem gerçekleştirir, zaman, işlem ve denetim maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlar. Kurumunuzun gelir fırsatlarını etkinleştirmesinde, kaynaklarını verimli kullanılmasında, süreç iyileştirmelerinde yardımcı olur. Çalışanlarınızı katma değerli işlere odaklanmaları için serbest bırakır ve yatırımlarınızın getirilerinin artmasına destek olur.

Robotik Süreç Otomasyonunun faydaları anında ölçülebilir.

main-pic
Daha Fazla Verimlilik Sağlayın
Rutin görevleri RPA botlarına devrederek çalışan verimliliğinde adım adım ilerleme sağlayın.
İnsan Hatasını Azaltın
Manuel veri girişinden kaynaklanan insan hatalarını ortadan kaldırın.
Maliyet Tasarrufu ve Hızlı Yatırım Getirisine Olanak Tanıyın
Manuel dijital görevleri otomatikleştirerek zamandan %40 tasarruf ederken, süreçleri hatasız tamamlayın.
Platformlar Arasında Entegre Çalışın
RPA botlarıyla, eski ya da yeni, tüm uygulamalarla entegre çalışın.
Müşteri Deneyimini İyileştirin
Rutin ve tekrarlayan görevleri botlar yerine getirirken, size kalan zamanı müşterilerinizle ilgilenmeye ayırın.
Yapay Zekânın Gücünü Kullanın
Yapay Zekâ ile yüksek hızda uçtan uca süreç otomasyonu sağlayın.
Kolayca Ölçeklendirin
Dijital İş Gücünüzü gerektiği anlarda genişleterek planlı ya da plansız artan iş yükünü kolayca yönetin.
Çalışan Motivasyonunu Artırın
Çalışanlarınızın daha yaratıcı ve inisiyatif gerektiren görevlere odaklanmasına olanak yanıyın.

RPA'nın Geleneksel Otomasyon Çözümlerinden Farkı Nedir?

 

  • RPA, mevcut / eski tüm uygulamalar ve sistemler ile entegre çalıştırabilir.
  • Altyapı ve sistemlerde değişiklik gerektirmez.
  • Operasyonu durdurmadan, sadece sürükle bırak ile entegrasyon sağlanır.
  • Tasarım, test, dokümantasyon sürelerini çok kısaltır.
  • Son kullanıcıların ihtiyacı için gerektiği kadar otomasyon yapılır.
  • Toplam maliyeti hesaplar.
image

Başlatın, Durdurun ve Ölçeklendirin

RPA günümüzde, geleneksel yaklaşımların harcadığı süreden çok daha hızlı otomasyon sağlarken, herhangi bir ortamda, herhangi bir uygulamada ve herhangi bir yerde çalıştırılabilir. Robotik Süreç Otomasyonu botları çalışmaya anında başlayabilir, talep üzerine ölçeklenebilir ve durmaksızın %100 kapasite ile çalışmaya devam edebilirler. Akıllı otomasyon ile güçlendirilen Dijital İş Gücü, herhangi bir iş sürecini uçtan uca otomatikleştirmek için yapılandırılmamış ve karmaşık bilgileri bile işleyebilir. Kaç yazılım robotuna ihtiyaç duyduğunuzu belirler ve gerektiği anda devreye alabilirsiniz.

image
image
image

RPA Kullanımı Sezgiseldir

Yüklü veri girişi, arka ofis görevleri gibi tekrarlayan basit ama zaman ve efor kaybına neden olan süreçleri otomatikleştirmek için pek çok eski araç bulunuyor. Ancak, işleri kolaylaştırmaya yardımcı olabilecek bu araçların, günümüz çalışanları açısından anlaşılması ve kullanılması zor ve zahmetli. Robotik Süreç Otomasyonu, sezgisel kullanım yapısı ile, işletme kullanıcılarının kendi kendilerine botlar oluşturmasına olanak sağlarken, sadece birkaç gün içinde yatırım getirisindeki geri dönüşü de gözler önüne seriyor.

image
image

RPA, İş Gücünüzü Güçlendirir

RPA, kullanıcı dostu ara yüzüyle birden çok teknolojiyi bir araya getiriyor. Makine öğrenimi (Machine Learning) ve yapay zekâ (Artificial Intelligence) her geçen gün gelişmeye devam ediyor.  RPA, iş gücünüzü, kendi kendine otomatikleştirebilmesi için güçlendirir. Esnek ve akıllı RPA, 10 kat daha hızlı ve %100 hatasız çalışır.

image
image
automation anywhere
Yeni

Automation 360